Výroba kronik - Objednáváte i tisk loga? - Ano (cena navíc 500 - 1500 Kč) - budeme účtovat po dodání vaších podkladů

Ruční výroba kronik pro obecní a krajské úřady, firmy, školy, spolky, sdružení a církve. Kroniky si rádi pořizují i rodiny, svatebčané, umělci i cestovatelé, aby do nich mohli zachytit pomocí fotografií a textem zážitky, příběhy a dojmy. 

Kroniky pro vás vyrábíme v kůži, kožence nebo plátně. Volitelné ochranné pouzdro kroniku chrání před prachem, světlem a mechanickým poškozením. Samozřejmostí je vlastní označení na deskách, např. Kronika obce, Kniha hostů, Cestovní deník apod. Za příplatek vám na desky rádi vyrazíme i vaše logo nebo znak

Zpracování kroniky záleží na tom, zda se bude do ní bude pouze zapisovat nebo i lepit fotografie či dokumenty.

  • Kronika určená pouze k zapisování je šitá a dobře se otevírá až ke hřbetu, čímž umožňuje snadné zapisování.
  • Kronika s pérovým hřbetem je též šitá a určená pro ruční záznamy. Díky vymodelovanému pérovému hřbetníku se kniha otevírá s neobyčejnou lehkostí, knižní blok jakoby vystoupí z desek a vytvoří se tak prostor pro plynulý a precizní zápis. 
  • Kronika, do které se budou vlepovat fotografie a jiné dokumenty, bývá ve hřbetě proložena proužky lepenky tak, aby se po zaplnění kroniky vyrovnal rozdíl v tloušťce knižního bloku a hřbetu. Vazba je vázaná šrouby (možnost listy vyjmout, vyměnit, přidat), nebo je svázaná napevno.
  • Kronika se šrouby je určena pro kronikáře, kteří vedou průběžné záznamy elektronicky, ale chtějí (nebo mají povinnost) tyto zápisy vytisknout a svázat. Kniha obsahuje bílé listy, které lze z knihy snadno vyjmout, použít pro tisk a opět vrátit do vazby. Kroniky na šrouby nabízím ve dvou velikostech a dvou způsobech umístění šroubů.

Ručně psaná kronika

Jak vybrat tu pravou kroniku

Výběr druhu kroniky se odvíjí od toho, jakým způsobem budete své události zachytávat. Budete jen psát nebo kreslit rukou? Chcete texty prokládat fotografiemi, vstupenkami, apod.? Nebo naopak vůbec nechcete vzít pero do ruky, ale píšete v počítači?

Pro všechny způsoby se najde perfektní řešení. Přečtěte si více...


Ražba, zlacení

Ražba, neboli zlacení

Pro zdobení knih, kronik a dalších knihařských výrobků se nejčastěji používá ražba za tepla, označovaná také jako termoražba nebo zlacení. Zlacení může být prováděno ručně, zejména při uměleckém zpracování knižní vazby, nebo častěji pomocí zlaticího lisu (zlatičky) při běžné zakázkové výrobě.


Zlatička

Zlatička

Zlatička je nutnou součásní každé knihařské dílny. Přestože se dá zlatit knihy ručně, řemeslný knihař pro zlacení nejčastěji používá zlatičku. Související nezbytnou výbavou jsou ovšem i sady písma, ornamenty, linky a raznice.

Zajímá vás zlacení? Přečtěte si více v tomto článku.