Kronika pro ruční zapisování událostí - Počet listů - 192

Kroniku pro ruční psaní vyrábíme tak, aby bylo zaručeno perfektní otevírání listů. Papír je dostatečně silný a při použití běžných psacích nástrojů se nepropisuje.

Šitá kronika pro ruční zapisování je vhodná pro obecní kronikáře, neboť splňuje zákonné požadavky na kvalitu papíru pro dokumenty k archivaci. Rovněž je vhodná pro cestovatele, kreativní jednotlivce, stejně jako pro ty, kteří vedou osobní deník, nebo chtějí uchovávat historii své rodiny. Skvělá volba pro všechny, kteří si přejí zaznamenávat události ručním zápisem nebo kresbou.

Ručně psaná kronika

Jak vybrat tu pravou kroniku

Výběr druhu kroniky se odvíjí od toho, jakým způsobem budete své události zachytávat. Budete jen psát nebo kreslit rukou? Chcete texty prokládat fotografiemi, vstupenkami, apod.? Nebo naopak vůbec nechcete vzít pero do ruky, ale píšete v počítači?

Pro všechny způsoby se najde perfektní řešení. Přečtěte si více...


Ražba, zlacení

Ražba, neboli zlacení

Pro zdobení knih a kronik se nejčastěji používá ražba za tepla, označovaná také jako termoražba nebo zlacení. Zlacení může být prováděno ručně, zejména při uměleckém zpracování knižní vazby, nebo častěji pomocí zlaticího lisu (zlatičky) při běžné zakázkové výrobě.


Zlatička

Zlatička

Zlatička je nutnou součásní každé knihařské dílny. Přestože se dá zlatit knihy ručně, řemeslný knihař pro zlacení nejčastěji používá zlatičku. Související nezbytnou výbavou jsou ovšem i sady písma, ornamenty, linky a raznice.

Zajímá vás zlacení? Přečtěte si více v tomto článku.