Kronika s pérovým hřbetníkem - Velikost - A3

Tradiční šitá kronika s pevným hřbetníkem pro dlouhodobou archivaci a pro snadné zapisování, která je určená výhradně pro ruční záznamy. Díky vymodelovanému pérovému hřbetníku se kniha otevírá s neobyčejnou lehkostí, knižní blok jakoby vystoupí z desek a vytvoří se tak téměř rovná plocha a tedy prostor pro plynulý a precizní zápis. Pérový hřbetník zajišťuje vysokou pevnost a odolnost a zvyšuje celkovou trvanlivost vazby.

Používám bezdřevý nelinkovaný papír vyhovující zákonné normě pro dokumenty k archivaci. Listy jsou dostatečně pevné a houževnaté a při použití běžných psacích prostředků se nepropisují. 

Tento typ kroniky potahuji výhradně do kůže, aby se maximalizovala celková trvanlivost knihy i vepsaných záznamů.

Ručně psaná kronika

Jak vybrat tu pravou kroniku

Výběr druhu kroniky se odvíjí od toho, jakým způsobem budete své události zachytávat. Budete jen psát nebo kreslit rukou? Chcete texty prokládat fotografiemi, vstupenkami, apod.? Nebo naopak vůbec nechcete vzít pero do ruky, ale píšete v počítači?

Pro všechny způsoby se najde perfektní řešení. Přečtěte si více...


Ražba, zlacení

Ražba, neboli zlacení

Pro zdobení knih a kronik se nejčastěji používá ražba za tepla, označovaná také jako termoražba nebo zlacení. Zlacení může být prováděno ručně, zejména při uměleckém zpracování knižní vazby, nebo častěji pomocí zlaticího lisu (zlatičky) při běžné zakázkové výrobě.


Zlatička

Zlatička

Zlatička je nutnou součásní každé knihařské dílny. Přestože se dá zlatit knihy ručně, řemeslný knihař pro zlacení nejčastěji používá zlatičku. Související nezbytnou výbavou jsou ovšem i sady písma, ornamenty, linky a raznice.

Zajímá vás zlacení? Přečtěte si více v tomto článku.