Kroniky na vlepování fotografií - Barva plátna na desky - Tmavě šedá (59)

Kronika pro ty, kdo chtějí do kroniky nejen zapisovat a kreslit, ale chtějí si vlepovat fotografie, vstupenky, květiny a mnoho dalších připomínek zaznamenávaných událostí. Nabízena je ve dvou velikostech. Vazba je ve hřbetě proložena proužky lepenky, což umožňuje vyrovnat rozdíl v tloušťce mezi hřbetem a knižním blokem. Toto proložení poskytuje dodatečný prostor právě pro vlepování fotografií apod. Kniha se po jejich vlepení nenadouvá tak, jak by to udělala standardní kronika nebo deník z papírnictví.

Kroniky na fotografie vyrábím ve dvou velikostech:

  • Velikost č. 1 (rozšířená A5) obsahuje 50 listů o rozměrech 19 x 21 cm. Plocha pro zápis a lepení je 15 x 21 cm.
  • Velikost č. 2 (rozšířená A4) obsahuje 100 listů o rozměrech 27,5 x 30 cm. Plocha pro zápis a lepení je 21 x 30 cm

Listy kroniky na vlepování fotografií jsou z kvalitního bezdřevého bílého papíru (karton) v silnější gramáži, čímž se eliminuje prosáknutí inkoustu i barev a minimalizuje se riziko kroucení a deformace listů při lepení. Listy jsou u hřbetní části nabigované (rýhované). Díky těmto rýhám se papír snadněji ohýbá a s kronikou je celkově lepší manipulace při psaní i následném čtení záznamů. 

Kroniky na fotografie jsou potaženy kvalitní knihařskou koženkou, plátnem, nebo pravou kůží. Na desky lze razit nápis, znak nebo logo, případně jejich kombinace. Ražba může být zlatá, stříbrná, nebo jen slepá (bezbarvá). Důležité! Pro ražbu loga nebo znaku počítejte s vícenáklady pro výrobu raznice.

Doba dodání kronik skladem je příbližně 10-14 dnů.
Kroniky na objednávku bývají zhotoveny během 2 - 4 týdnů podle aktuálních možností (dostupnost zvoleného materiálu, kapacita v dílně). Vždy ale přihlížíme k požadavkům zákazníka. Pokud svou kroniku potřebujete velmi rychle, uděláme maximum pro to, abyste ji co nejrychleji dostali.

Nezapomeňte si objednat i ochranné pouzdro na kroniku, které kroniku chrání před prachem, světlem a mechanickým poškozením.

Ručně psaná kronika

Jak vybrat tu pravou kroniku

Výběr druhu kroniky se odvíjí od toho, jakým způsobem budete své události zachytávat. Budete jen psát nebo kreslit rukou? Chcete texty prokládat fotografiemi, vstupenkami, apod.? Nebo naopak vůbec nechcete vzít pero do ruky, ale píšete v počítači?

Pro všechny způsoby se najde perfektní řešení. Přečtěte si více...


Ražba, zlacení

Ražba, neboli zlacení

Pro zdobení knih a kronik se nejčastěji používá ražba za tepla, označovaná také jako termoražba nebo zlacení. Zlacení může být prováděno ručně, zejména při uměleckém zpracování knižní vazby, nebo častěji pomocí zlaticího lisu (zlatičky) při běžné zakázkové výrobě.


Zlatička

Zlatička

Zlatička je nutnou součásní každé knihařské dílny. Přestože se dá zlatit knihy ručně, řemeslný knihař pro zlacení nejčastěji používá zlatičku. Související nezbytnou výbavou jsou ovšem i sady písma, ornamenty, linky a raznice.

Zajímá vás zlacení? Přečtěte si více v tomto článku.